Utorak, 28 Svibanj 2024
ČETVRTI PUT ZAREDOM PRVAKINJE HRVATSKE

KOŠARKAŠICE RAGUSE OBRANILE NASLOV

KOŠARKAŠICE RAGUSE OBRANILE NASLOV Foto: FB ŽKK Ragusa

Košarkašice Raguse obranile su naslov prvakinja Hrvatske. Dubrovkinje su četvrti put zaredom prvakinje Hrvatske. U odlučujućoj utakmici u Zagrebu, u „majstorici” pobijedile su Trešnjevku 56:49.

Duga je i iscrpljujuća bila ova finala serija koja se igrala na tri pobjede, a Trešnjevka je imala prednost domaćeg terena. U prvom susretu u Zagrebu slavile su domaće košarkašice, kao i Dubrovkinje u drugom susretu na svom parketu. I u „drugom krugu” oba puta slavile su domaće košarkašice Trešnjevka u Zagrebu, Ragusa u Dubrovniku i zatim je uslijedila ova „majstorica”.

I bila je uistinu utakmica s majstorskim preokretom. Naime, Zagrepčanke su vodile veći dio susreta, u trećoj četvrtini bilo je i 39:28 za Trešnjevku, a onda je uslijedila velika serija Ragusa u kojoj su Dubrovkinje postigle 21, a primile samo dva poena. To je bila prekretnica susreta u koji se ušlo s neizvjesnošću te je dvije minute prije kraja Ragusa imala tri poena prednosti, a do konca je to podebljala na konačnu pobjedu 56:49.